Kategoria Inne napoje

Mleko

Kategoria: Inne napoje

Mleko Mleko jest bardzo zdrowym napojem. Powinien pić je każdy, począwszy od niemowlęcia, kończąc na starszych osobach. A skąd się bierze mleko? Mleko daje krowa. Może być ona czarna, biało-czarna lub też czerwona, a mleko i tak zawsze jest białe. Zawartość tłuszczu w mleku, czyli bardzo ważnego składnika zależna jest od tego, co ta krowa je, jak treściwą paszę podaje człowiek zwierzęciu. Mleko zawiera bardzo dużo witamin, a także, co bardzo ważne, jest budulcem dla kości u dzieci. Mleko zawiera również wapń, białko, węglowodany, tłuszcze, które są szalenie ważne dla organizmu człowieka. Do mleka można dodać kakao i powstaje przepyszny, pożywny napój. Można go również dolać do herbaty. Pijemy wtedy wspaniałą bawarkę. Na mleku można zrobić także zupy mleczne. Można ugotować super owsiankę albo kaszę mannę, taką na przykład „na gęsto” i polać sokiem, chociażby malinowym. Albo zjeść mleko z makaronem lub ryżem. Jednak najprościej jest i najszybciej gdy mlekiem zalewawamy płatki kukurydziane, których nie trzeba gotować. Z mleka robi się też różne przetwory. Na przykład jogurty, kefiry, maślankę, śmietanę. Przetwórnie mleczne robią również z mleka różne tłuszcze i twarogi. Jednak nie każdy lubi ten biały napój który daje siłę i energię. Zwłaszcza nie lubią go wszystkie dzieci. Ale czy dorośli rozumieją dzieci?

Kompot

Kategoria: Inne napoje

Kompot Kompot robi się z różnych owoców. Mogą to być jabłka, śliwki, gruszki, wiśnie, truskawki, porzeczki i tak dalej. Owoce zrywa się z drzewa dojrzałe, nie poobijane, nie uszkodzone. Kompot można zrobić z jednego gatunku owoców, ale smaczniejszy będzie z owoców mieszanych. Owoce zalewamy w naczyniu wodą, dodajemy odpowiednią ilość cukru i gotujemy doprowadzając wodę do wrzenia. Kiedy kompot jest już gotowy odstawiamy go do wystygnięcia. Można też taki kompot wlać do słoików i pasteryzować. Kompot jest wspaniałym dodatkiem po dobrym obiedzie. Dzieci, ale i nie tylko dzieci bardzo lubią taki napój. Można go podawać ciepły, lekko podgrzany. Ale można też kompot schłodzić w lodówce. Wspaniale jest napić się takiego napoju w upalny dzień. Doskonale i na długo gasi pragnienie. Kiedy przychodzi zima fajnie jest pójść do piwnicy, przynieść ze dwa, trzy słoiki , wlać do dzbanka i poczęstować gości podczas rodzinnego obiadu. Taki napój ma sporo witamin i jest najzdrowszy. Kompoty, szczególnie te robione w domu, to bardzo cenne źródło niezbędnych dla zdrowego organizmu składników, to szczególnie zimą substytut wszystkiego, co mają w sobie świeże owoce.

Kubek

Kategoria: Historia, Inne napoje

Kubek Kubek jest to przedmiot gliniany. Oczywiście można również spotkać kubki porcelanowe, ale one nalezą do rzadkości. Kubek to rodzaj masywnego naczynia służącego w głównej mierze do przechowywania w nim rożnego rodzaju płynów. Wyglądem kubek zbliżony jest do szklanki, ponieważ ma podobny kształt średnicę oraz uchwyt do trzymania. Kubek jednak ma pewną specyficzną cechę mianowicie jest on wykonany z grubego materiału i bardzo izoluje ciepło oznacza to ze, gdy nalejemy do niego gorącej wody dłużej utrzyma ona swoją temperaturę, ponieważ kubek nie ma cienkiej ścianki i całe ciepło w nim zostaje. `Kubek może służyć jako naczynie do picia, ale nie tylko, ponieważ jest ona tak duża ze z łatwością można go stosować jako środek zastępczy zamiast wazonu. Kubek w zasadzi może pełnić w naszym domu każda funkcję, ponieważ jest naczyniem, które można dostosować nawet sadzić w nim małe roślinki, jeśli tylko odpowiednio go do tego celu zaadoptujemy. Poza tym jest to bardzo łatwy w utrzymaniu czystości, co dodatkowo daje mu przewagę nad produktami szklanymi. Mleka jest to produkt uzyskiwany od krowa, czyli jest pochodzenia zwierzęcego. W wyniku przeprowadzenia wielu czynności zostaje ono oczyszczone i dystrybuowane na cały kraj. Należy pamiętać ze mleko jest bardzo zdrowym płynem, ponieważ zawiera bardzo duże pokłady białka, dlatego tez tak często jest zalecany w diecie małych dzieci, ponieważ ich układ kostny jest dopiero fazie, elstycznienia się i dla rozwoju kości potrzebne są duże pokłady białka. Mleko wpływa równie dobrze na nasze samopoczucie, ponieważ może być stosowany jako środek na sen. Mleko uspokaja i łagodzi stresy, dzięki czemu szybciej zasypiamy. Mleko można pić w zasadzie z każdego pojemnika jednak najlepszym do tego celu jest kubek. Kubek ma zazwyczaj większą objętość od szklanki. Co prawda jest ona bardziej masywny i ciężki, ale za to bardziej odporny na czynniki zewnętrzne oraz urazy mechaniczne? Dzieci zazwyczaj wybierają ten rodzaj narzynka, ponieważ jest on bogato zdobiony i kolorowy. Mleko przechowywane w nim dłużej zachowa swoja właściwa temperaturę, co jest dość ważne.