Wpisy z Styczeń 2013

Mleko

Kategoria: Inne napoje

Mleko Mleko jest bardzo zdrowym napojem. Powinien pić je każdy, począwszy od niemowlęcia, kończąc na starszych osobach. A skąd się bierze mleko? Mleko daje krowa. Może być ona czarna, biało-czarna lub też czerwona, a mleko i tak zawsze jest białe. Zawartość tłuszczu w mleku, czyli bardzo ważnego składnika zależna jest od tego, co ta krowa je, jak treściwą paszę podaje człowiek zwierzęciu. Mleko zawiera bardzo dużo witamin, a także, co bardzo ważne, jest budulcem dla kości u dzieci. Mleko zawiera również wapń, białko, węglowodany, tłuszcze, które są szalenie ważne dla organizmu człowieka. Do mleka można dodać kakao i powstaje przepyszny, pożywny napój. Można go również dolać do herbaty. Pijemy wtedy wspaniałą bawarkę. Na mleku można zrobić także zupy mleczne. Można ugotować super owsiankę albo kaszę mannę, taką na przykład „na gęsto” i polać sokiem, chociażby malinowym. Albo zjeść mleko z makaronem lub ryżem. Jednak najprościej jest i najszybciej gdy mlekiem zalewawamy płatki kukurydziane, których nie trzeba gotować. Z mleka robi się też różne przetwory. Na przykład jogurty, kefiry, maślankę, śmietanę. Przetwórnie mleczne robią również z mleka różne tłuszcze i twarogi. Jednak nie każdy lubi ten biały napój który daje siłę i energię. Zwłaszcza nie lubią go wszystkie dzieci. Ale czy dorośli rozumieją dzieci?

Zielona i czerwona herbata

Kategoria: Herbata

Zielona i czerwona herbata Zielona herbata jest jednym z najstarszych napojów na całym świecie, lecz do Europy przybyła dopiero w XVII wieku. Anglicy zalali cały kontynent czarną herbatą dlatego siostra jej czyli zielona herbatka zapadła w niełaskę. Jej spożycie ciągle wzrasta a w ciągu ostatnich 2 lat najwięcej wzrosło w Niemczech, Francji, Anglii. W Chinach i Japonii była i nadal jest stosowana w medycynie ponieważ ma właściwości lecznicze min reguluje procesy krążenia, zmniejsza ryzyko zawału serca, zachorowań na raka a także zapobiega podniesieniu poziomu cholesterolu a najnowsze badania wykazały że ma ona właściwości zapobiegające starzeniu się, czyli herbata przedłuża nasz życie oczywiście pita z umiarem. Picie jej pomaga się koncentrować a co za tym idzie to to, że możemy więcej zapamiętać nauczyć się tekstów na pamięć i być w pełni harmonii. Zielona herbata jest stosowana również w dietach ponieważ oczyszcza organizm z toksyn. Do przygotowania należy naszykować wodę o temperaturze od 65 do 80 stopni to zależy od rodzaju, krótko ją parzymy, a liście wolno parzyć nawet do trzech razy. Czerwona produkowana jest metodą tradycyjną tak jak każda inna, mimo upływu lat dokładnie nie wiadomo jak przebiega proces jej produkcji. Jest lepsza kiedy długo poddaje się ją metodzie fermentacji odwrotnie niż inne herbaty gdzie nie wolno dopuścić do przedłużania tego procesu. Te najdroższe gatunki leżakują w nieznanych grotach nawet po 60 lat. Najlepszą z czerwonych jest Pu-erh liściasta ma bardzo intensywny zapach i smak aby poznać gorsze jakości czerwonego eliksiru należy zwrócić uwagę na natężenie zapachu im słabszy tym gorsza jakość. Kiedy zdecydujemy się na jej zakup powinniśmy zobaczyć czy posiada ona znak Pu-erh i czy była ona pakowana w Chinach to daje nam gwarancje jej jakości. Ma ona swoje zalety tak jak inne obniża poziom cholesterolu, oczyszcza organizm. Herbatę tą używa się jako suplement diety gdyż dzięki swojemu składowi skutecznie „walczy” z nadwagą. Pomaga też łagodzić skutki po spożyciu większej ilości alkoholu i wzmacnia organizm. Udowodniono nawet że obniża stężenie alkoholu w krwi lecz nie można liczyć iż zniweluje go całkiem.

Zastosowania kubka

Kategoria: Historia

Zastosowania kubka Przybory są to przedmioty szkolne. Mówiąc o przyborach mam na myśli dzieci, ponieważ to one najczęściej je używają w szkole oraz w domu. Do zestawu przyborów szkolnych możemy zaliczyć z całą pewnością wszelkiego rodzaju kredki mazaki oraz ołówki. Przyborami są wszelkie przedmioty, jakie służą dziecku w wykonywaniu codziennych czynności. Oczywiście dziecko nie używa ich do zabawy są przystosowane do tego, aby odrabiać nimi lekcję i zastosować je w razie potrzeby, czyli gdy będziemy potrzebowali sprawnego długopisu czy ołówka. Przybory szkolne zazwyczaj znajdują się w piórniku jednak jest to dość nie poręczne, ponieważ należy go odpinać i wyciągać jedną rzecz. Kubek może stać się takim miejscem na przybory ma on otwartą przestrzeń, dlatego też można wyjmować z niego w każdym momencie daną rzecz dodatkowo można go również przemieszczać. Kubek nie zabiera dużo miejsca, dlatego w zasadzie mieści się wszędzie. Do tego celu możemy posłużyć się kubkiem zwykłym albo dekorowanym, aby ładniej prezentował się. Prezent okolicznościowy jest to przedmiot dawny z jakiejś okazji. Kubki są dość romantycznym podarunkiem wbrew przekonaniom. Oczywiście jest to przedmiot służący do picia w nim napojów, ale nie zapominajmy o tym ze kubek nie musi służyć jedynie do jednego celu. Na rynku można spotkać różne bogate wersje tego prezentu. Jedną z nich jest chociażby kubek z imieniem. Bliskiej osobie można kupić kubek z jej imieniem po to, aby pijąc w nim pamiętała o nas zawsze. Innym rozwiązaniem są kubki grające. W kubku takim jest zamontowany system, który pod wpływem nalewania napoju zaczyna wygrywać romantyczne melodie ten kubek zazwyczaj kupowany jest na walentynki. Rodzajów okazji może być naprawdę wiele wszystko zależy tyko od naszej inwencji twórczej. Kubek to dobry prezent, ponieważ nie tylko jest funkcjonalny, ale też piękny. Można z niego korzystać lub zastosować jako formę ozdoby mieszkania. Najważniejsze jest to, aby pięknie go zapakować wtedy wydaje się bardziej prezentacyjny i ozdobny.

Zalety i wady dobrej kawy

Kategoria: Kawa

Zalety i wady dobrej kawy Powiada się że dobra kawa jest esencją życia i może nam przybliżyć nieba. Na pewno się tak właśnie czujemy pijąc bardzo dobrą kawę o wspaniałym aksamitnym smaku i delikatnym intensywnym zapachu i aromacie. Zastanówmy się jednak jakie możemy wyróżnić zalety i wady picia kawy. Zacznijmy zatem może od zalet. Pierwszą zaleta jaka nasuwa mi się na myśl, jest to oczywiście odczuwanie przyjemności z picia doskonałej Kwy, nawet istnieje taka firma sprzedająca tylko kawę „cup of pleasure”, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy filiżanka przyjemności. Jest to bardzo dobry przykład ile przyjemności może człowiekowi dać jedna filiżanka kawy, którą dodatkowo jeszcze możemy wypić w bardzo miłym, przyjemnym i przyjacielskim gronie. Kolejną zaletę możemy odnaleźć w bezpośrednim składzie chemicznym kawy. Posiada ona kofeinę, która działa na nasz organizm pobudzająco i trzeźwiąco. Daje nam więcej energii do pracy bądź zabawy oraz możemy dzięki niej rano się obudzić. Jakie zatem są wady kawy. Pierwsza to taka iż jest ona częściowo uzależniająca, jeśli przyzwyczaimy się rano do picia filiżanki kawy, to jeśli jej nie wypijemy możemy czuć się nie swojo, co więcej, jej skład chemiczny nie jest do końca zdrowy dla naszego zdrowia, właśnie dzięki kofeinie która podnosi nam ciśnienie krwi.